Kuluntalahden ratsastusalueet

Kuluntalahden ratsastusalueisiin kuuluvat iso ja pieni maneesi, ulkokenttä sekä pyöröaitaus. Ratsastusalueita hallinnoi 1.1.2022 lähtien Mustikkamäen Ratsutalli Oy. Lue lisää www.mustikkamaenratsutalli.fi

Kaksi maneesia mahdollistaa sujuvien kilpailuiden järjestämisen myös talvikaudella, kun iso maneesi toimii varsinaisena kilpailumaneesina ja pieni maneesi verryttelyalueena. Tämä on yhtenä syynä siihen, että seuramme on suosittu alue- ja kansallisen tason kilpailujärjestäjä varsinkin kisakauden aloitus- ja päätöskilpailuille.

Käytettävissä on kouluaidat kahta täysimittaista koulukenttää varten sekä hyvä estekalusto, joka sisältää myös erikoisesteitä kuten laineita, lankkuja, portteja, vesimaton sekä Plussa-esteen.

isomaneesi

tahtiseura rgb 72dpi

       LIITY SEURAAN!

Tukijoitamme


SillaChic logo taustaton2

 

mini-sulologo small

Copyright © 2023 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.