Ulkokenttä

Kuluntalahden iso, hiekkapohjainen ja aidattu ulkokenttä on kooltaan noin 63x63 m. Kentän pohja on remontoitu vuonna 2018. Kenttä on rakennettu neljästä eri kiviaineskerroksesta, salaojitus on toteutettu kahdessa maa-aineskerroksessa ja pinta on kosteuden läpäisevää ja vähäpölisevää hiekkasekoitusainesta, joka pito-ominaisuuksiltaan soveltuu sekä este- että kouluratsastukseen.

Kajaanin Ratsastusseura ry palkittiin 1.2.2019 Kainuun Urheilugaalassa "Vuoden 2018 Kajaanin Liikuntateko" -palkinnolla, joka myönnettiin seuramme kesällä 2018 toteuttamasta mittavasta ratsastuskenttäprojektista.

ulkokentta

tahtiseura rgb 72dpi

       LIITY SEURAAN!

Tukijoitamme

OP Kainuu 4v pysty copy 1


SillaChic logo taustaton2

mini-sulologo small

 

 

 

 

 

 

MR logo

 

 

 

 

 

Boss EQ

Copyright © 2024 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.