Kilpailut ja tapahtumat vuonna 2019

KRS ja KHK kisojen aluekartta (maneesikilpailut)

   KILPAILUT    
       
10.2. Harjoituskoulukisat Kutsu Tulokset
17.2. Harjoitusestekisat Kutsu  Tulokset
3.3. Koulukilpailut, 1-taso   Tulokset
17.3. Estekilpailut, 1-taso   Tulokset
7.4. Koulukilpailut, 2/3-taso   Tulokset
28.4. Estekilpailut, 1/2-taso  

Tulokset

5.5. Koulukilpailut, 1-taso, mestaruuksia  

Tulokset

19.5. Estekilpailut, 1-taso, mestaruuksia   Tulokset
26.5. Lasten ja nuorten naamiaiskisat   Tulokset
15.6. Ladyt Lavalla! Kutsu Tulokset
16.7. Estekilpailut, 1-taso, iltakilpailuna   Tulokset
26.-28.7. 2/3-tason koulukilpailut   Tulokset
18.8. Koulukilpailut, 1-taso   Tulokset
15.9. Koulukilpailut, 2-taso, Pohjois-Suomen henkilökohtaiset mestaruudet   Tulokset
22.9. Estekilpailut, 1/2-taso   Tulokset
13.10. Estekilpailut, 1-taso

 

Tulokset
20.10. Koulukilpailut, 1-taso, mestaruuksia   Tulokset
10.11. Estekilpailut, 1-taso, mestaruuksia   Tulokset
       
       
   VALMENNUKSET    
       
22.-23.10. Kristiina Purdyn kouluvalmennus (yhteyshlö Hanna Turunen)    
27.-28.10. Paavo Huttusen estevalmennus Lue lisää  
29.10. Antti Jauhiaisen estevalmennus (yhteyshlö Leena Oikarinen)    
       
1.-2.11. Ida Yrttiahon estevalmennus (yhteyshlö Soile Lappalainen)    
5.-6.11. Arto-Pekka Heinon kouluvalmennus Lue lisää  
7.11. Anna Kilpeläisen valmennus Lue lisää  
8.-9.11. Paavo Huttusen estevalmennus  Lue lisää  
17.11. Tiina Poralin estevalmennus (yhteyshlö Suvi Juntunen)    
19.-20.11. Kristiina Purdyn kouluvalmennus (yhteyshlö Hanna Turunen)    
23.-24.11. Sanna Liimataisen lännenvalmennus (yhteyshlö Kati Aavakare)    
24.11. Soile Lappalaisen kouluvalmennus (tai harjoituskoulukisat)    
       
3.-4.12. Arto-Pekka Heinon kouluvalmennus Lue lisää  
6.-7.12. Ida Yrttiahon estevalmennus (yhteyshlö Soile Lappalainen)    
8.-9.12. Paavo Huttusen estevalmennus Lue lisää  
10.12. Antti Jauhiaisen estevalmennus (yhteyshlö Leena Oikarinen)    
13.-14.12. Gunilla Wahlbergin valmennus (yhteyshlö Sanna Mattila-Rautiainen)    
15.12. Tiina Poralin estevalmennus (yhteyshlö Suvi Juntunen)    
17.12. Anna Kilpeläisen valmennus (yhteyshlö Soile Lappalainen) Lue lisää  
26.-27.12. Kristiina Purdyn kouluvalmennus (yhteyshlö Hanna Turunen)    
       
  MUUT TAPAHTUMAT    
  myös muiden kuin KRS:n järjestämät    
20.1. Heta Rautiaisen Tottumalla paras- hevosten siedätyskoulutuspäivä    
7.9. RIDE-O Ratsastussuunnistus Kutsu Tulokset
Väliajat
6.10. Tuire Kaimion koulutus Lue lisää  
       
 

Eläinkoulutus Heta Rautiaisen luentoja ja kursseja:

   
  https://hetarautiainen.wordpress.com    
  https://lemmikkikoulu.blogspot.com/p/luennot.html    
       
       
Kilpailukalenteri 2020
1.3. Koulukilpailut, seurataso    
22.3. Estekilpailut, seurataso    
5.4. Koulukilpailut, alue- ja kansallinen taso    
26.4. Estekilpailut, seurataso    
10.5. Koulukilpailut, seurataso, mestaruuksia    
24.5. Estekilpailut, seurataso, mestaruuksia    
7.6. Estekilpailut, seura- ja aluetaso    
viim. 14.7. Estekilpailut, seurataso, iltakilpailuna    
24.-26.7. Koulukilpailut, alue- ja kansallinen taso    
16.8. Koulukilpailut, seurataso    
30.8. Lasten ja nuorten koulukilpailut    
13.9. Estekilpailut, seurataso    
27.9. Koulukilpailut, seurataso    
11.10. Estekilpailut, seurataso, mestaruuksia    
25.10. Koulukilpailut, seurataso, mestaruuksia    
       

 

Soili ja Donna

 

lapset ja nuoret rats rgb 300dpi

Tukijoitamme

eltel full color grd pms small
korhonen-1

Maatalousyhtymä Juntunen

Pahavaaran murske

tersm-logo-1 01 small

 

 

 

 

Copyright © 2019 Kajaanin Ratsastusseura Ry. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.